Pamiętam, że od zawsze marzyła mi się sesja fotograficzna w kwitnącym sadzie, ale kiedy chciałem wcielić w życie mój wspaniały pomysł, to okazywało się, że jest już dawno po fakcie. Okres kwitnienia drzew trwa od 2 do 3 tygodni, także jest to na prawdę bardzo krótki czas w ciągu roku, kiedy owocowe drzewa i krzewy pokrywają się kwiatami tworząc bajkowe tło do zdjęć. Problemem był także brak miejsca na wykonania takiej sesji. Tu z pomocą przyszła moja koleżanka Monika, która również fotografuje i poleciła mi jedno miejsce, które pomogło spełnić moje marzenie o sesji w kwitnącym sadzie.

Sady z sercem Jerzy Halaba

„Sady z Sercem”, bo dokładnie tu zaprosiłem Martę i Jakuba, by wykonać dla nich sesję ciążową, to firma z tradycjami, prowadzona z pokolenia na pokolenia przez rodzinę Halaba, założona 1892 roku w Zawadzie niedaleko Mstowa, w której uprawia się tradycyjny polski owoc — jabłko. “Sady z sercem” na prawdę są z sercem – jest to ogromna zasługa Pana Jerzego i jego wspaniałej żony, właścicieli sadu i bardzo serdecznych. Natomiast jabłka jakie od nich dostaliśmy na zakończenie były najlepsze jakie jadłem w życiu. Zatem ogromne podziękowania dla Pana Jerzego Halaby z “Sady z sercem” za udostępnienie sadu do sesji rodzinnej i za pyszne jabłka 🍎

Rodzinna sesja ciążowa w sadzie Częstochowa

Martę i Jakuba fotografowałem już kilka razy, m.in. na ich ślubie. Tym razem mieliśmy spotkać się na rodzinnej sesji ciążowej, a miejscem sesji był właśnie kwitnący sad. W tym czasie, kiedy planowaliśmy zdjęcia, wiosna nie spieszyła się z nadejściem. Kiedy traciliśmy nadzieję przez deszczową aurę, w końcu zawitało do nas ciepło i mogliśmy wreszcie cieszyć się piękną pogodą.

To słoneczne wiosenne popołudnie spędziłem w kwitnącym sadzie na sesji rodzinnej wspaniałych ludzi – Marty, Kuby i małej Poli, fotografując ich oczekiwanie na kolejne dziecko, małego Remika, który jeszcze wtedy był w brzuchu Marty, a nasza sesja ciążowa w sadzie zaowocowała (tak, to słowo idealnie pasuje do miejsca, gdzie wykonaliśmy zdjęcia) pięknymi, rodzinnymi kadrami.

Sady z sercem Jerzy Halaba

 

Fotograf Częstochowa | Sesja rodzinna w plenerze