Przygotowywanie albumów to ważny element mojej pracy. W mojej ofercie znalazł się fotoalbum Slim od KrukBook, Storybook od Crystal Albums oraz album tradycyjny od nPhoto. Nie ma nic wspanialszego niż widzieć zdjęcia swojego autorstwa w tak rewelacyjnej oprawie. Są to producenci, którzy współpracują tylko i wyłącznie z profesjonalnymi fotografami, więc dzięki mnie możecie stać się posiadaczami takiego wspaniałego albumu. Poniżej przygotowałem krótki opis tego, co otrzymują moje pary ślubne oraz rodzice, którzy zapraszają mnie na chrzest swoich dzieci.

Fotoalbum Slim KrukBook

KrukBook fotoalbum Slim jest moim zdaniem produktem idealnym. Jestem zakochany w fotoalbumach, które oferuje KrukBook. Fotoalbum łączy w sobie wygląd albumu tradycyjnego, natomiast wnętrze projektuje się na komputerze. W tym przypadku projekt nanoszony jest na papier odbitkowy jedwabisty, dzięki czemu w środku znajdziemy nasze fotografie jak na ogromnej odbitce zamknięte w formie książki. Fotografie w fotoalbumie są umieszczone nie na zwykłych stronach, tylko na rozkładówkach, które otwierają się całkowicie na płasko. Karty nie mają dodatkowej usztywniającej przekładki, dlatego możemy stworzyć więcej stron zachowując małe gabaryty albumu. Maksymalna ilość rozkładówek, jaką może pomieścić taki fotoalbum slim to 50, co daje nam 100 stron. Projekt wykonywany jest na komputerze, a następnie przesyłany do naniesienia na papier odbitkowy. Ponieważ strony stworzone są z papieru jedwabistego stosowanego w odbitkach, nie palcują się, więc możemy często do niego zaglądać. Papier odbitkowy zapewnia nam również 100% jakość, nie tak jak w przypadku fotoksiążek, gdzie widać raster drukarski, a kolory nie zawsze są idealne. Cały fotoalbum jest tworzony ręcznie i na każdym etapie przechodzi kontrolę jakości.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć przykładową realizację, fotoalbum ten otrzymała jedna z moich par ślubnych. Jest to fotoalbum Slim w rozmiarze 30×20 cm oprawiony w szare płótno – całość zamknięta w dedykowanym pudełku, w tej samej oprawie. Niewątpliwą zaletą takiego pudełka jest to, że wyposażony został w przegródkę na pendrive, na którym umieszczam fotografie w formie plików cyfrowych, więc mamy wszystko w jednym miejscu. To rozwiązanie podoba mi się najbardziej. Pudełko to pełni także funkcję ochronną naszego albumu. Personalizacja to grawer. To wszystko tworzy minimalistyczną całość, która prezentuje się bardzo elegancko. Z dumą przekazuję taki fotoalbum moim parom.

 

Storybook od Crystal Albums

Storybook od Crystal Albums jest produktem bliźniaczym fotoalbumu Slim. Storybook również posiada wewnątrz rozkładówki, a jego oprawą może być płótno, welur lub ekoskóra. Storybook od kryształków, jak to pieszczotliwie w branży są nazywani Crystal Albums, również tworzony jest ręcznie, ale oczywiście przy pomocy odpowiednich maszyn. Cały proces przebiega pod nadzorem, od momentu przyjęcia i sprawdzenia projektu (system nie przyjmuje błędnie zaprojektowanych rozkładówek), wywołania projektu na rozkładówkach, złożeniu bloku, oprawienie okładki w wybrana oprawę, po personalizację i złożenie fotoalbumu w jedność. Uzyskujemy w ten sposób produkt w 100% najwyższej jakości, a nad wyprodukowaniem takiego albumu stoją na prawdę wspaniali ludzie. Poniższy Storybook, który widzicie jest w formacie 30×20 cm, zawiera 50 kart, co daje nam 100 stron. Oprawiony został, jak to Kryształki pieszczotliwie nazywają, w “miziatą” oprawę z serii Classic, dokładnie C10. Są na prawdę miłe w dotyku i odporne na zabrudzenia. W tej samej oprawie zostało wykonane etui na drewniany pendrive. Całość dopełnia grawer.

Album tradycyjny nPhoto

Dla wielbicieli klasyki idealną opcją jest album tradycyjny. Jest to księga złożona z czarnych kart przekładanych pergaminem, na których przyklejone są odbitki, czyli wywołane zdjęcia. Zdjęcia wywołuję tylko i wyłącznie na papierze jedwabistym. Ten papier zapewnia mi przepiękne kolory, a biała ramka w okół sprawia, że fotografie “nie giną” na czarnych kartach albumu. Odbitki bardzo dobrze prezentuje się na czarnych kartach, których maksymalna ilość w albumie to 50, co daje 100 stron. Jestem ogromnym fanem płóciennych opraw, aczkolwiek oprawa z ekoskóry wygląda równie spektakularnie. Personalizacja wykonana jest za pomocą grawerowania lub nadruku – uzależnione jest to od wyboru materiału oprawy. Całość zamknięta w dedykowanym pudełku, co zapewnia nam doskonałą ochronę albumu.
PS Albumy wyklejam osobiście.

Pudełko na odbitki

Takie pudełko w rozmiarze 10×15 cm pomieści do 100 odbitek. Pudełko w zależności od oprawy można personalizować grawerem lub nadrukiem. Skrywa to co najważniejsze – Wasze zdjęcia. Bo nie wypuszczę Was bez fotografii w formie papierowej, które możecie wziąć do ręki lub włożyć do ramki.

EKO album od Crystal Albums

EKO album od Crystal Albums to odbitki w formie małej książeczki. Książeczki jaką na pewno znacie z dzieciństwa lub które mają Wasze dzieci. Rozkładówki są sztywne i są wywołane na papierze jedwabistym. Taki albumik idealnie nadaje się jako oprawa do dziecięcych i lifestyle’owych sesji rodzinnych oraz jako prezent dla najbliższych. Poniższy EKO album jest w rozmiarze 20×20 cm i zawiera 10 rozkładówek.

Pozostałe realizacje – Scrapbooking

Staram się iść w stronę minimalizmu, co widzieliście na powyższych realizacjach, ale czasem zdarzają się wyjątki od reguły 🙂 Poniżej kilka przykładów realizacji zupełnie innych, które aktualnie oferuję. Albumy Moniki i Pawła – pary, która najbardziej zapadła mi w pamięć i z którą przyjaźnię się do dziś – to albumy od nPhoto z serii Swarovski. Wzór wykonany jest z kamieni szlachetnych, na myśl przywodzący motyw góralski, dlatego Monika zdecydowała się na ten wybór, ponieważ ich ślub odbywał się w otoczeniu Tatr. Były okrutnie drogie…

Natomiast te kolorowe aplikacje na albumach to dzieła mojego autorstwa. Moje zdolności pozwalają mi na wykonywanie takich rzeczy i zabawę w scrapbooking. Na życzenie rodziców wykonuję zdobienie albumu motywem, który towarzyszył nam podczas danego wydarzenia.

Chciałbyś taki album?
Kliknij poniżej