Kiedy macie przed sobą ważne wystąpienie, dokładnie przygotowujecie się do prezentacji. Kiedy planujecie wyjazd, szykujecie plan podróży. Kiedy marzy się Wam piękny pierwszy taniec na Waszym ślubie, bierzecie lekcje tańca i z zapałem ćwiczycie kroki. A jak przygotować się przed sesją fotograficzną? W pierwszej kolejności wybieramy miejsce. Jeśli dobrze czujecie się w mieście, zróbcie spacer z fotografem po klimatycznych miejskich uliczkach. Jeśli wolicie naturę i spokój – las, jezioro lub plaża będą do tego idealne. Wybierzcie miejsce bliskie Wam, miejsce do którego lubicie podróżować lub zawsze chcieliście odwiedzić.

Kiedy wybierzecie już miejsce, warto zastanowić się nad tym co założycie na sesję. Kolory najlepiej stonowane, bez widocznego logo. Minimalizm, casual czy też styl romantyczny i boho najlepiej sprawdzą się na sesji. Załóżcie to, w czym czujecie się najlepiej i najładniej. Ale pamiętajcie, że pomimo tego jak się ubierzecie, to i tak na fotografiach najważniejsi jesteście Wy. Na pewno przed taką sesją przeglądacie inspiracje na Instagramie czy na Pintereście. Zapiszcie sobie te fotografie, które najbardziej Wam się spodobały i poćwiczcie ustawienia par, które widzicie na fotografii. Oczywiście możecie zawsze liczyć na moją pomoc i wskazówki podczas wykonywania zdjęć, ale sprawi to, że już od pierwszych kliknięć migawki będziecie dużo bardziej pewni siebie i będziecie mieć dużo większą świadomość swojego ciała.

Blachownia Zalew | Sesja narzeczeńska Częstochowa

Jakiś czas temu spotkałem na swojej drodze dwoje zakochanych, wspaniałych Kasię i Mateusza, dla których wykonałem sesję narzeczeńską na chwilę przed ich ślubem.  Sesja narzeczeńska odbyła się w wyjątkowym miejscu – nad Zalewem w Blachowni, który dość często odwiedzam, ale z roku na rok wygląda coraz piękniej. Kasia i Mateusz na prawdę bardzo mocno przygotowali się na te zdjęcia, dzięki czemu fotografowanie ich to była czysta przyjemność i stworzyliśmy tyle pięknych kadrów, które już teraz możecie oglądać na moim blogu.

Make-Up: Roksana Gajda

 

Fotograf Częstochowa