Kiedy zaczynałem przygodę z fotografią ślubną, nie przypuszczałem, że będzie mi dane fotografować tak fantastyczne pary, w tak wyjątkowych miejscach. Takim miejscem niewątpliwie jest Osada Maruszyna – drewniane luksusowe domki położone w malowniczej miejscowości Maruszyna w gminie Szaflary, nieopodal Zakopanego, Nowego Targu i Białki Tatrzańskiej. Wnętrza skrywają góralską tradycję połączoną z nowoczesną stylistyką, natomiast otoczenie to sielski widok na zielone łąki z pasącymi się krowami oraz Tatrami w tle. Myślę, że gdyby nie Sławka i Hubert, którzy wymarzyli sobie ślub w górach, nawet nie wiedziałbym o jej istnieniu. Osada Maruszyna jest idealnym miejscem do wypoczynku, do spędzenia wspólnych chwil z rodziną i najbliższymi. Z fotograficznego punku widzenia także idealne miejsce na sesję fotograficzną. Domki są bardzo przestronne i jasne, pomimo wnętrza wykonanego w całości z drewna są bardzo fotogeniczne. Będąc w środku jednego z domku i patrząc na salon z kominkiem oczami wyobraźni widziałem jak fotografuję rodzinę pozującą na kanapie… Teraz rozumiecie dlaczego wybrali to miejsce na swój ślub. Za chwilę obejrzycie ich kameralną plenerową ceremonię w gronie najbliższych, która odbyła się w ogrodzie Osady Maruszyna.

Osada Maruszyna – Tu jest pięknie

O Osadzie Maruszyna powstał także jeden z odcinków programu “Tu jest pięknie” telewizji TVN Style, prowadzonym przez Dorotę Szelągowską (którą osobiście uwielbiam). Dorotę znacie na pewno z takich programów jak “Domowe Rewolucje”, “Polowanie na mieszkanie” czy “Dorota was urządzi”. Jesli lubie programy wnętrzarskie, to te z pewnością przypadną Wam do gustu. Natomiast w programie “Tu jest pięknie” Dorota odwiedza wyjątkowe miejsca w Polsce i takim miejscem niewątpliwie jest Osada Maruszyna. Osada ta to 4 drewniane domki – góralski, alpejski, prowansalski i francuski. Każdy z nich na pozór wydaje się identyczny, ale wnętrze skrywa zupełnie inny wystrój. Osada Maruszyna prowadzona jest przez Panią Marysię Rol-Maternię, która te domki wybudowała i urządziła. Dorota zachwyca się wyobraźnią właścicielki przy projektowaniu wnętrz i dbałością o detale. Z resztą zobaczcie sami – cały odcinek dostępny jest na serwisie player.pl.

Osada Maruszyna Szaflary | Ślub plenerowy

Poranek w dniu ślubu Sławki i Huberta obudził mnie słoneczną pogodą. Dzień zapowiadał się wprost idealnie, tym bardziej, że ślub miał odbyć się w ogrodzie Osady Maruszyna. Ale życie lubi krzyżować plany, a zwłaszcza pogoda w górach. Z godziny na godzinę niebo stawało się coraz bardziej ciemne, a w oddali słychać było grzmoty. Do końca nie wiedzieliśmy, czy ceremonia odbędzie się w ustalonym wcześniej miejscu. Nad Sławką i Hubertem musiało tego dnia coś czuwać 😉 Wszystko się udało. Nawet deszcz poczekał przed lunięciem, dopóki ostatni goście nie weszli do namiotu, gdzie odbywało się przyjęcie. Niestety deszczowa aura towarzyszyła nam do końca tego dnia, ale na parkiecie było tak gorąco, że nikt nie zwracał na to najmniejszej uwagi. Zabawa gości przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

Osada Maruszyna | Ślub i sesja ślubna w Tatrach

Podczas przyjęcia wymknęliśmy się na krótką intymną sesję we wnętrzach domku Osady oraz na pobliską łąkę, gdzie złapaliśmy kilka plenerowych kadrów. Z tego miejsca rozpościera się na prawdę niesamowicie piękny widok na Tatry – musicie zaufać mi na słowo. Humor nowożeńców, jak i gości, dopisywał cały dzień i całą noc. To w dużej mierze zasługa Dj’a Piotra, który przygotował świetną oprawę muzyczną, że wszyscy bawili się jeszcze długo po moim wyjściu. Niestety ze Sławką i Hubertem nie mieliśmy możliwości spotkać się wcześniej i zobaczyliśmy się dopiero w dniu ich ślubu, ale czułem się jakbyśmy się znali od lat, co wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, kiedy żegnałem się z nimi.

Osada Maruszyna Szaflary | Fotograf ślubny Zakopane

Były wianki, góralska kapela, wspaniali ludzie i cudowna atmosfera. Myślę, że będę wspominać ten ślub jeszcze przez długi czas. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia reportażu ze ślubu Sławki i Huberta.

Ceremonia i przyjęcie: Osada Maruszyna
Oświetlenie: Magiczne Oświetlenie – Dekoracja Światłem
Tort: Lila Vanilla Pracownia Tortów Artystycznych
Oprawa muzyczna: Piotr “Dj Łysy” Chrobak

 

Fotograf ślubny Częstochowa | Fotografia Ślubna Częstochowa | Fotograf na wesele | Reportaż ślubny | Fotograf Częstochowa