Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – jedno z ważniejszych miejsc związanych z Kościołem katolickim oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce. Jasna Góra to także najbardziej charakterystyczne miejsce w Częstochowie. Położona na wzniesieniu góruje nad panoramą miasta, a z wieży widokowej rozpościera się widok nie tylko na samą Częstochowę, ale także na pobliskie miejscowości oddalone o wiele kilometrów.

To właśnie tam Oliwia i Michał zaprosili mnie, bym fotografował dla nich rodzinną uroczystość – sakrament chrztu ich małej córeczki, Łucji. Chrzest na Jasnej Górze odbył się w Kaplicy Różańcowej. Choć fotografuję już kilka lat, a z Częstochową jestem związany od dziecka, to nie miałem przyjemności wcześniej fotografować na Jasnej Górze, dlatego też byłem bardzo ciekaw tego miejsca i nie mogłem się także doczekać, by poznać osoby, które mnie do niego zaprosiły.

Chrzest na Jasnej Górze | Fotograf na chrzest Częstochowa

To była jedna z piękniejszych ceremonii chrztu jakie fotografowałem w swoim życiu. To ciepło i serdeczność bijące nie tylko od rodziców małej Łucji, ale także od ich zaproszonych gości – rodziny i przyjaciół oraz ta wszechobecna szczera radość towarzysząca temu dniu sprawiły, że ja również z przyjemnością wracam wspomnieniami do tego zlecenia. Najbardziej zapamiętałem, że całemu wydarzeniu towarzyszył także śpiew, nie tylko podczas sakramentu, na którym było można posłuchać przygotowanych wcześniej psalmów, ale także wtedy, gdy całą grupą szliśmy na krótką sesję i zdjęcia grupowe, a przyjaciele Oliwii i Michała śpiewali małej Łucji siedząc w wózku zabawiając ją w drodze do parku Staszica. Był to szalenie zabawny i miły widok.

“Celebracja” – tak podsumowała to spotkanie Oliwia, mama Łucji, kiedy żegnając się dziękowałem, że mogłem być z nimi w tym ważnym dla nich momencie, a także doświadczyć tych wszystkim pięknych, radosnych emocji, które wszystkim udzieliły się w trakcie ceremonii i zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach. I właśnie takich uroczystości Wam życzę – tego spokoju, radości i celebrowania. Miłego oglądania.

 

Fotograf na chrzest | Fotograf na chrzciny | Chrzest Święty | Reportaż z chrztu świętego | Zdjęcia z chrzcin | Fotografia rodzinna | Fotograf rodzinny Częstochowa