“Rendez-Vous z francuskim” to społeczny projekt grupy uczniów z liceum ogólnokształcącego STO w Kluczborku. Projekt ma na celu propagowanie języka francuskiego i kultury Francji. Jakiś czas temu zostałem poproszony o pomoc przy organizacji jednego z wydarzeń w trakcie trwania projektu, a że uwielbiam język francuski, francuskie filmy, Paryż, który jest miastem miłości, a jak wiadomo miłość to moje życie, bardzo chętnie służyłem pomocą oraz moimi umiejętnościami graficznymi. 

Rendez-Vous z francuskim – projekt społeczny uczniów z LO STO w Kluczborku

Ponieważ dziś rusza druga edycja projektu, wspominam jedno wydarzenie, które miałem przyjemność fotografować. Było to spotkanie z Mikołajem Reyem, najsłynniejszym francuskim kucharzem w Polsce, organizatorem wielu wydarzeń kulinarnych oraz z Janem Nowakiem, polskim agentem teatralnym Erica Emmanuela Schmitta, twórcy metody nauki języka obcego poprzez sztuki teatralne. Goście opowiadali swoje życiowe historie i anegdoty dotyczące Francji, języka francuskiego oraz tego, jaką rolę te dwa czynniki odgrywają w ich życiu. Spotkanie poprzedził seans filmu “La Famille Bélier” czyli “Rozumiemy się bez słów” w Kinie Bajka w Kluczborku.

Jeśli Wam również interesuje kultura francuska jak i język francuski, to zapraszam do śledzenia projektu “Rendez-Vous z francuskim” na Facebooku oraz na Instagramie.