Albumy i Fotoksiążki | KrukBook | nPhoto | Crystal Albums

Przygotowywanie fotoksiążek i albumów tradycyjnych to ważny element mojej pracy. Nie ma nic wspanialszego niż widzieć zdjęcia swojego autorstwa w tak rewelacyjnej oprawie. Poniżej przygotowałem krótki opis tego, co otrzymują moje pary ślubne oraz rodzice, którzy zapraszają mnie na chrzest swoich dzieci.

Fotoksiążka KrukBook

Zacznę od fotoksiążki. Czym jest owa fotoksiążka KrukBook? Jest to połączenie klasycznej książki, którą możemy znaleźć w księgarni, tylko wewnątrz zamiast tekstu znajdziemy wydrukowane fotografie. Tak w większym skrócie opisałbym ten produkt. Od pewnego czasu zakochany jestem w fotoksiążkach, które oferuje KrukBook. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć przykładową realizację. Jest to fotoksiążka w rozmiarze 30×20 cm oprawiona w szare płótno – całość zamknięta w dedykowanym pudełku, w tej samej oprawie. Niewątpliwą zaletą takiego pudełka jest to, że wyposażony został w przegródkę na pendrive, na którym umieszczam fotografie w formie plików cyfrowych, więc mamy wszystko w jednym miejscu. Pudełko to pełni także funkcję ochronną naszego albumu. Personalizacja to grawer. Teraz o tym co znajdziemy w środku. Maksymalna ilość stron, jaką może pomieścić to 120. Projekt wykonywany jest na komputerze, a następnie przesyłany do druku. Druk cyfrowy jest bardzo wysokiej jakości i naniesiony został na papier Silk, który fakturą przypomina papier odbitkowy jedwabisty. Nadaje on wyjątkowego wyglądu książce. Jego wysoka białość oraz naturalny odcień idealnie będą współgrały z fotografiami. Dzięki dodatkowemu przełamaniu stron w grzbiecie, karty nie sprężynują tak mocno, umożliwiając lepsze otwarcie. Umożliwia to lepsze rozłożenie albumu z dużo mniejszym sprężynowaniem papieru. To wszystko tworzy minimalistyczną całość, która prezentuje się bardzo elegancko. Z dumą przekazuję go moim parom.

 

 

Album tradycyjny nPhoto

Dla wielbicieli klasyki idealną opcją jest album tradycyjny. Jest to księga złożona z czarnych kart przekładanych pergaminem, na których przyklejone są odbitki, czyli wywołane zdjęcia. Zdjęcia wywołuję na papierze jedwabistym (tylko i wyłącznie, ten papier zapewnia mi przepiękne kolory), z dodatkiem białej ramki. Takie połączenie bardzo dobrze prezentuje się na czarnych kartach, których maksymalna ilość w albumie to 60, co daje 120 stron. Jestem ogromnym fanem płóciennych opraw, aczkolwiek oprawa z ekoskóry wygląda równie spektakularnie. Personalizacja wykonana jest za pomocą grawerowania lub nadruku – uzależnione jest to od wyboru materiału oprawy. Całość zamknięta w dedykowanym pudełku, co zapewnia nam doskonałą ochronę albumu.
PS Albumy wyklejam osobiście.

 

 

Storybook od Crystal Albums

Storybook od Crystal Albums jest moim zdaniem produktem idealnym. Łączy w sobie wygląd albumu tradycyjnego, gdzie mamy wklejone odbitki i wnętrze fotoksiążki, której układ zdjęć projektuje się na komputerze. W tym przypadku projekt nanoszony jest na papier odbitkowy, jedwabisty, dzięki czemu w środku znajdziemy nasze fotografie jak na ogromnej odbitce zamknięte w formie księgi. Fotografie w storybooku są umieszczone nie na zwykłych stronach, tylko na rozkładówkach, które otwierają się całkowicie na płasko. Karty nie mają dodatkowej usztywniającej przekładki, dlatego możemy stworzyć więcej stron zachowując małe gabaryty albumu. Ponieważ strony stworzone są z papieru jedwabistego stosowanego w odbitkach nie palcują się, więc możemy często do niego zaglądać. Poniższy storybook, który widzicie jest w formacie 30×20 cm, zawiera 50 kart, co daje nam 100 stron. Oprawiony został, jak to Kryształki pieszczotliwie nazywają, w “miziatą” oprawę. Są na prawdę miłe w dotyku i odporne na zabrudzenia. W tej samej oprawie zostało wykonane etui na drewniany pendrive. Całość dopełnia grawer.

 

 

Pudełko na odbitki

Takie pudełko, w formacie 15×23 cm lub 10×15 cm, pomieści do 100 odbitek. Pudełko w zależności od oprawy można personalizować grawerem lub nadrukiem. Skrywa to co najważniejsze – Wasze zdjęcia. Bo nie wypuszczę Was bez fotografii w formie papierowej, które możecie wziąć do ręki lub włożyć do ramki.

 

 

EKO album od Crystal Albums

EKO album od Crystal Albums to odbitki w formie małej książeczki. Książeczki jaką na pewno znacie z dzieciństwa lub które mają Wasze dzieci. Rozkładówki są sztywne i są wywołane na papierze jedwabistym. Taki albumik idealnie nadaje się jako oprawa do lifestyle’owych sesji rodzinnych i dziecięcych. Poniższy EKO album jest w formacie 20×20 cm i zawiera 10 rozkładówek.

 

 

Pozostałe realizacje – Scrapbooking

Staram się iść w stronę minimalizmu, co widzieliście na powyższych realizacjach, ale czasem zdarzają się wyjątki od reguły 🙂 Poniżej kilka przykładów realizacji zupełnie innych, które aktualnie oferuję. Albumy Moniki i Pawła – pary, która najbardziej zapadła mi w pamięć i z którą przyjaźnię się do dziś – to albumy od nPhoto z serii Swarovski. Wzór wykonany jest z kamieni szlachetnych, na myśl przywodzący motyw góralski, dlatego Monika zdecydowała się na ten wybór, ponieważ ich ślub odbywał się w otoczeniu Tatr. Były okrutnie drogie.

 

 

Natomiast te kolorowe aplikacje na albumach to dzieła mojego autorstwa. Moje zdolności pozwalają mi na wykonywanie takich rzeczy i zabawę w scrapbooking. Na życzenie rodziców wykonuję zdobienie albumu motywem, który towarzyszył nam podczas danego wydarzenia.

 

 

Chciałbyś taki album?
Kliknij poniżej